Het Leerhuis 10 – De Psalmen: vanaf september terug bijeenkomsten!

Het boek ‘De psalmen’ vormt één van de grote pijlers van het gebedsleven. Het wordt wel eens ‘de Bijbel in het kort’ genoemd. Alle grote momenten uit de Bijbelse geschiedenis en alle menselijke thema’s komen erin voor. In het Leerhuis staan we in 7 bijeenkomsten stil bij de verschillende genres in het psalmboek: pelgrimspsalmen, psalmen van vertrouwen, klaagpsalmen, koningspsalmen, boetepsalmen, paas- en scheppingspsalmen. Gaandeweg ontdekken we dat deze oude woorden ook vandaag ons gebed kunnen worden.

Er zijn 15 deelnemers ingeschreven om het Leerhuis in onze pastorale eenheid te volgen. Een zeer uiteenlopende bende van geïnteresseerden, zowel qua achtergrond als vertrouwdheid met de Bijbel. We hebben reeds een heel boeiende inleiding gehad en eerste bijeenkomst. We kijken ernaar uit om terug de draad op te pikken met onze groep!

Door corona werd onze reeks van het Leerhuis tijdelijk stop gezet, maar vanaf dinsdag 15 juni gaan we weer van start! Alle deelnemers zijn welkom om 19u30 in de Sint-Jan de Doper kerk van Beveren-Leie.

De zomer 2021 laten we de Psalmen even rusten, vanaf september komen we tweewekelijks samen. De geplande data zijn:

  • Dinsdag 7 september – Leerhuis 3
  • Dinsdag 28 september – Leerhuis 4
  • Dinsdag 12 oktober – Leerhuis 5
  • Dinsdag 26 oktober – Leerhuis 6
  • Dinsdag 9 november – Leerhuis 7
  • Dinsdag 23 november – Slot leerhuis

Charlotte Van Acker en Steven De Bel


Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Tot de Heer geroepen

Op donderdag 22 juli nemen we om 10u30 in de kerk van Desselgem afscheid van Marie-Madeleine Degraeve (°25 september 1940 te Desselgem, + 17 juli 2021 in het OLV ziekenhuis Waregem). Ze is de echtgenote van Marcel Devlaeminck.

Op zaterdag 24 juli nemen we om 10u30 in de kerk van Sint-Eloois-Vijve afscheid van Jacques Castelein (° Ingelmunster 6 juni 1934, + Waregem ‘De Meers’ 16 juli 2021), echtgenoot van Jeannine Deconinck.

Aankomende activiteiten

jul
31
za
17:00 Weekendviering Sint-Eloois-Vijve @ kerk Sint-Eloois-Vijve
Weekendviering Sint-Eloois-Vijve @ kerk Sint-Eloois-Vijve
jul 31 @ 17:00 – 17:45
Weekendviering in Sint-Eloois-Vijve. Voor info omtrent de vieringen, volg de link
aug
1
zo
09:15 Weekendviering Desselgem @ kerk Desselgem
Weekendviering Desselgem @ kerk Desselgem
aug 1 @ 09:15 – 10:15
Zondagse viering in Desselgem, voor meer info over onze vieringen zie de link
10:30 Weekendviering Beveren-Leie @ kerk Beveren-Leie
Weekendviering Beveren-Leie @ kerk Beveren-Leie
aug 1 @ 10:30 – 11:30
Zondagse viering in kerk Beveren-Leie voor meer info over onze vieringen volg je de link
aug
5
do
13:15 wekelijkse gebedsbijeenkomst bid... @ weekkapel kerk Beveren-Leie
wekelijkse gebedsbijeenkomst bid... @ weekkapel kerk Beveren-Leie
aug 5 @ 13:15 – 14:00
Het wekelijks gebedsmoment van de biddende moeders. Voor meer info over Biddende Moeders kan je de terecht op deze webpagina.
aug
7
za
17:00 Weekendviering Sint-Eloois-Vijve @ kerk Sint-Eloois-Vijve
Weekendviering Sint-Eloois-Vijve @ kerk Sint-Eloois-Vijve
aug 7 @ 17:00 – 17:45
Weekendviering in Sint-Eloois-Vijve. Voor info omtrent de vieringen, volg de link
aug
8
zo
09:15 Weekendviering Desselgem @ kerk Desselgem
Weekendviering Desselgem @ kerk Desselgem
aug 8 @ 09:15 – 10:15
Zondagse viering in Desselgem, voor meer info over onze vieringen zie de link
10:30 Weekendviering Beveren-Leie @ kerk Beveren-Leie
Weekendviering Beveren-Leie @ kerk Beveren-Leie
aug 8 @ 10:30 – 11:30
Zondagse viering in kerk Beveren-Leie voor meer info over onze vieringen volg je de link